O nas

a rynku ubezpieczeń działamy już od 14 lat i niewiele jest nas w stanie zaskoczyć. Zaoszczędź nawet 45% na ubezpieczeniu snowboardowym, korzystając z naszej wiedzy i udostępnionych przez nas narzędzi. Darmowa porównywarka ubezpieczeń turystycznych online to prosty sposób na dobrą polisę.

Kup ubezpieczenie turystyczne

Pomogliśmy już 140 tys. osób znaleźć najlepsze ubezpieczenie

Ułatwimy Ci zakup ubezpieczenia

Zimowe wyjazdy to zazwyczaj spore wyzwania logistyczne. Masz dużo spraw na głowie? Nie rezygnuj z szukania dobrej ochrony ubezpieczeniowej. Skorzystaj z darmowej porównywarki BezpiecznySnowboard.pl, dzięki której zdążysz kupić najlepsze ubezpieczenie nawet na… lotnisku! W naszym kalkulatorze znajdziesz oferty od Axa, Signal Iduna, Uniqa, Generali i Proama. Ponad 20 wariantów ochrony już od 4,23 zł! Przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupu online i zagwarantujemy wygodne oraz bezpieczne sposoby płatności. Miej polisę turystyczną zawsze pod ręką!

Znajdziemy dopasowaną ochronę

Kompromisy? Nie warto się na nie zgadzać w kwestii bezpieczeństwa i ochrony. Dzięki przygotowanemu formularzowi nasza porównywarka zaprezentuje Ci wyłącznie dopasowane do Twoich potrzeb warianty ubezpieczenia. Nie trać czasu na samodzielne wertowanie OWU dziesiątek produktów po to, by znaleźć podstawowe informacje o produkcie. Nasze narzędzia powstały po to, aby ułatwić Ci znalezienie najlepszego ubezpieczenia.

Kompleksowa ochrona Najlepsze ubezpieczenia snowboardowe na wyciągnięcie ręki

Najlepsze ubezpieczenia snowboardowe w jednym miejscu? Znajdziesz je w naszej porównywarce ubezpieczeń. Wystarczy, że zaznaczysz, czego potrzebujesz, a my przedstawimy Ci wyłącznie takie polisy, które spełniają Twoje kryteria.

Porównaj ubezpieczenia

FAQ - Co warto wiedzieć o polisach turystycznych? Ubezpieczenia na snowboard w pigułce

Cena ubezpieczenia na narty i snowboard zależy od wielu czynników. Ma na nią wpływ m.in.:

  • suma ubezpieczenia wybrana na pokrycie kosztów leczenia;
  • rodzaj uprawianych sportów zimowych, (np. uprawianie sportów zimowych zaliczanych jako ekstremalne lub zjazd po nieoznakowanych trasach wymaga zakupu dodatkowej ochrony);
  • wybrany zakres ubezpieczenia, (np. rozszerzenie ochrony o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu lub innych zdarzeń wiąże się z dodatkowymi kosztami);
  • liczba ubezpieczonych osób;
  • kraj, do którego planujemy jechać.
Koszt polisy snowboardowej zaczyna się już od kilku złotych za dzień. W naszej porównywarce możesz znaleźć ochronę już od 4,23 zł.

Zarówno ubezpieczenie narciarskie, jak i ubezpieczenie snowboardowe może obejmować nie tylko podstawowe elementy tj.: ubezpieczenie kosztów leczenia, uprawianie sportów zimowych, czy pokrycie kosztów akcji ratowniczej, ale również:

  • ubezpieczenie transportu medycznego, transportu powrotnego do kraju;
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej;
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (polisa NNW);
  • pobyt w szpitalu;
  • choroby przewlekłe;
  • klauzulę alkoholową;
  • wsparcie w przypadku zachorowania na koronawirusa;
  • zwrot kosztów rezygnacji z podróży;
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego.
Wiele towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia dopasowanie ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb.

Wybierając się na wyjazd zimowy – szczególnie za granicę – warto wykupić ubezpieczenie, które zapewni nam ochronę na wypadek wszelkich prawdopodobnych zdarzeń.

Jeżeli chorujemy przewlekle konieczne będzie rozbudowanie polisy o ryzyko zaostrzenia choroby przewlekłej.

Suma ubezpieczenia powinna być na tyle wysoka, aby pokryła koszty leczenia w kraju, w którym będziemy przebywać. To samo dotyczy wysokości maksymalnego świadczenia z tytułu akcji ratowniczej oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Warto więc przed wyjazdem zapoznać się z kosztami leczenia, np. sprawdzając cennik przykładowej placówki medycznej lub przeglądając aktualne artykuły na temat specyfiki i kosztów ochrony zdrowia w danym kraju.

Zasady działania polisy i ochrony ubezpieczeniowej znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) wybranej przez nas polisy.

Zdarza się, że w niektórych sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci nam należnego świadczenia. Takie sytuacje nazywamy wyłączeniami odpowiedzialności. Nie ma ich zwykle wiele.

Towarzystwo ubezpieczeniowe może zdecydować się nie wypłacić świadczenia np. gdy:

  • przyczyną wypadku było spożywanie przez ubezpieczonego alkoholu lub substancji odurzających, zabronionych, a ubezpieczony np. nie wykupił klauzuli alkoholowej;
  • do zdarzenia doszło w wyniku rażącego niedbalstwa ubezpieczonego.
Wszystkie wyłączenia odpowiedzialności można sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia polisy turystycznej jeszcze przed zakupem. Dzięki temu mamy pewność, że wybrana polisa będzie dla nas odpowiednia.

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, który umożliwia otrzymanie pomocy medycznej w krajach członkowskich na warunkach, jakie przysługują obywatelom danego kraju.

Na przykład, jeśli wybieramy się na stoki do Czech i doznamy kontuzji, to karta EKUZ umożliwi nam skorzystanie z pomocy medycznej na miejscu na takich samych warunkach, jakie przysługują obywatelom Czech. Nie znaczy to jednak, że wszystkie procedury i leczenie będzie darmowe.

Z kolei ubezpieczenie turystyczne (polisa narciarska / ubezpieczenie snowboardowe) daje wsparcie finansowe niezależnie od sposobu funkcjonowania ochrony zdrowia w danym kraju. Co więcej, prywatne ubezpieczenie może zapewnić pokrycie kosztów leczenia nie tylko na terytorium Unii Europejskiej i krajów respektujących EKUZ, ale również na innych kontynentach.

Taka polisa umożliwia ubezpieczenie kosztów leczenia, otrzymanie wsparcia finansowego na wypadek uszczerbku na zdrowiu, OC w życiu prywatnym oraz pokrycie kosztów akcji ratowniczej i rehabilitacji.

Warto traktować oba rozwiązania nie jako alternatywę, ale uzupełnienie ochrony.

Ubezpieczenie snowboardowe to gwarancja wsparcia finansowego po wypadku lub w nagłej chorobie. W przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, akcji ratowniczej, a nawet koszty pomocy medycznej osób trzecich, jeśli doznały uszczerbku z naszej winy.

Warto pamiętać, że w przypadku uprawiania sportów zimowych jesteśmy narażeni na różnego rodzaju kontuzje, m.in. złamania kości, urazy głowy, czy kręgosłupa. Koszty leczenia za granicą (ale nie tylko) mogą sięgać nawet miliona złotych. Dodatkowe koszty to powrót do kraju, rehabilitacja, czy zakup lekarstw. Bez polisy musimy opłacić je z własnych środków.

W niektórych krajach zabronione jest uprawianie sportów zimowych bez odpowiedniej ochrony. Decydując się na wyjazd bez ubezpieczenia turystycznego warto wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę.

Wybierając się na aktywny wypoczynek w zimie możemy stanąć przed wyzwaniem zakupu ubezpieczenia, które będzie dostosowane do rodzaju planowanych aktywności.

Sprawa jest prosta, gdy planujemy szaleć na stoku na snowboardzie. Wybierając się na narty kupimy polisę narciarską. A co jeśli postanowimy zjeżdżać po nieoznakowanych trasach? A może w trakcie pobytu będziemy chcieli spróbować saneczkarstwa?

Ubezpieczyciele w różny sposób mogą definiować aktywności sportowe. Analizując OWU możesz spotkać się z następującymi definicjami: sporty rekreacyjne, sporty wysokiego ryzyka, sporty zimowe i sporty ekstremalne.

Przykładowa klasyfikacja może wyglądać następująco:

Sporty zimowe: biegi narciarskie, kite snowboarding, narciarstwo zjazdowe, snowboard.

Sporty ekstremalne: narciarstwo poza wyznaczonymi trasami, skialpinizm, himalaizm, skitouring poza wyznaczonymi trasami, skoki narciarskie, skoki akrobatyczne na nartach.

Sporty amatorskie: jazda figurowa na łyżwach, łyżwiarstwo szybkie, saneczkarstwo, skuter śnieżny.

Każda oferta ubezpieczenia może inaczej klasyfikować aktywności sportowe, dlatego warto dokładnie czytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Kupując ubezpieczenie turystyczne na narty lub snowboard warto kierować się nie tylko ceną, ale również jakością ochrony i zakresem polisy. Jeżeli chcemy wykupić ubezpieczenie, które będzie nie tylko dobre, ale również atrakcyjne cenowo warto skorzystać z darmowych narzędzi, np. z porównywarki ubezpieczeń online.

Korzystając z algorytmu, możemy szybko i wygodnie porównać nawet 20 wariantów ubezpieczeń. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wybierając ochronę ubezpieczeniową nie pominiemy najtańszych rozwiązań, a najlepsze ubezpieczenie nie wyślizgnie się nam z rąk.

Porównywarka ubezpieczeń umożliwia zakup ubezpieczenia na narty i snowboard nawet 45% taniej. Znajdziesz tam oferty m.in. Proama, Axa Assistance, Signal Iduna, Uniqa i Generali.

Blog Najczęściej czytane

Poznaj ceny polis na narty w 3 minuty